Det sker på Roslev Plejecenter:

Oktober 2019

Hver fredag kiosken åben om formiddagen kl. 10.00 – 11.00.

Hver onsdag gymnastik kl. 9.30

Dato

Arrangement                                

1.10.

Det Jyske Danseorkester kl. 19-21

 

 

3.10.

Fællesspisning kl. 11.30, kontaktrådet inviterer

3.10.

Åben dagcenter kl. 14 – 16.

 

 

3.10.

Esther Kirk, fødselsdag  

 

 

9.10.

Kort film v/Niki kl. 18.30

 

 

10.10.

Åben dagcenter kl. 14 – 16.

 

 

14.10.

Sangdamerne kl. 9.30

 

 

17.10.

Åben dagcenter kl. 14 – 16.

 

   

17.10.

Karl Frede Østergaard og Elly Larsen,   fødselsdag    

 

 

24.10.

Åben dagcenter kl. 14 – 16.

 

 

28.10.

Sangdamerne kl. 9.30

 

 

29.10.

Gudstjeneste kl. 14.30

 

 

31.10.

Åben dagcenter kl. 14 – 16.   (Haven)

 

 

31.10.

Musse Hinnerup, fødselsdag    

 

 

    Kostplan Oktober 2019   1  
Dag Dato HOVEDRET BIRRET   køkken
Tirsdag. 1. Kyllingbryst med pikantost i og bacon omkring, på kartoffelskiver Æblekage fra Kroen    
Onsdag. 2. Hvidkålssuppe Ris ala mande og jordbærsovs    
Torsdag 3. Karbonader, grønærter og kartofler                                         Fællesspisning Citronfromage Ester K  
Fredag. 4. Fisk Stegt, paneret Torsk, kartofler, ærter og tatarsause Koldskål    
Lørdag. 5. Enebærgryde, kartoffelmos og asier Frugtgrød    
Søndag. 6. Lasanette Fløderand    
Mandag. 7. Kylling i karry, ris og tilbehør Saft suppe og tvebakker    
Tirsdag. 8. Oksekødssuppe med hakket oksekød og grønsager Æbleskiver    
Onsdag. 9. Brændende kærlighed og rødbeder Æblegrød BB møde  
Torsdag 10. Fisk Hybensuppe med creme fraiche    
Fredag. 11. Farsbrød, kartofler, sovs og grønsager Fromage    
Lørdag. 12. Sammenkogtret , kartoffelmos og rødbeder Frugtgrød    
Søndag. 13. Pasta cabonada Is    
Mandag. 14. Irske stuening Sago suppe    
Tirsdag. 15. Ovnstegt kylling, kartofler, skysovs og grønsager ostelagkage    
Ret til ændring forbeholdes.      
    Menuplan Oktober 2019   2  
Onsdag. 16. Fisk Øllebrød med flødeskum    
Torsdag 17. Dansk bøf med løg, kartofler og gulerødder                                               Elly Budding med hindbærsovs      Frede Kringle
Fredag. 18. Kartoffelmos, millionbøf og rødbeder Kærnemælkssuppe, rosiner   Æbleka
Lørdag. 19. Kartoffelmusaka Frugtgrød    
Søndag. 20. Bøfstroganoff, kartoffelmos og asier Nougatrand    
Mandag. 21. Grønkålssuppe Flødebolle    
Tirsdag. 22. Hjerter i flødesovs, kartoffelmos ogrødbeder Kærnemælkssfromage    
Onsdag. 23. Frikadeller og stuvet hvidkål, kartofler Frugtgrød    
Torsdag 24. Fisk Rismelsgrød    
Fredag. 25. Skipperlabsskov, rugbrød og rødbeder Frugtsalat    
Lørdag. 26. Farserede porre, kartofler, brunsovs og surt Frugtgrød    
Søndag. 27. Kylling bryst på grønsager i pikantsovs med kartofler Is    
Mandag. 28. Oksekød i fad med blomkålsmos på toppen, surt Sago suppe    
Tirsdag. 29. Grønsags bøf, kartofler, beanisesovs. Totllas med laks Gudstjenste  
Onsdag. 30. Kalkun gryde, kartofler og surt Frugtgrød    
Torsdag 31. Kartoffelmos, millonbøf med coktail pølser og råkost(gulerødder & rosiner Citronfromage, flødeskum Musse Æbleka
Ret til ændring forbeholdes.      
         
         

 

 

 

 

 

 

Publiceret 02-10-2019